Tallinna Balletikool on traditsioonidega kool, kus õppetöö kõrval on olulise tähtsusega kooli oma üritused ja lavapraktika koostöö Rahvusooper Estoniaga.

Praktika käigus saavad õpilased rakendada eriala õppetundides omandatud teadmisi ja oskusi. Tallinna Balletikooli õpilased osalevad Rahvusooper Estonia balletietendustes Tuhkatriinu, Pähklipureja, Bajadeer, Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi, Luikede järv jne. Koos Estonia balletitrupiga anti 2012. aastal külalisetendusi Itaalias Veneetsias ja 2013. aastal Valgevenes Minskis. 2013. aasta sügisel osaleti Estonia maja 100 ja Eesti ballett 95 üritustel, 2015 sügisel Jõhvi Kontserdimaja 10. juubelil. 2015. aasta alguses toimus õpilaste kontsertreis Hispaaniasse Sevillasse Estonia balletietendusega Pähklipureja ning detsembris oldi Eesti Rahvusballetiga külalisesinemistel Veneetsias etendusega Bajadeer.

Igal aastal esineb Tallinna Balletikool Jõhvi Balletifestivalil, Vanemuise Teatri ning Ida Tantsukooli balletigaladel Tartus, Eesti Kutseliste Tantsijate Loomeliidu rahvusvahelise tantsupäeva galal jm. Kooli oma üritustest on suurimaks Tallinna Balletikooli Gala, mis etendub traditsiooniliselt igal kevadel Rahvusooperis Estonia. 2015. kevadel etendus Tallinna Balletikooli Gala esmakordselt ka Vanemuise teatri laval rahvusvahelise tantsupäeva raames. 2016 on kooli 70. juubeliaasta, mida tähistas kool kevadel galaetendusega Rahvusooper Estonias.

Viimastel aastatel on kooli õpilased osalenud edukalt rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel Saksamaal Berliinis, Itaalias Spoletos, Rootsis Falunis, Lätis Riias ja Liepajas, Leedus Vilniuses, Prantsusmaal Grasses ning 2014 ja 2016 Tallinnas toimunud rahvusvahelisel balletikonkursil Tallinn International Ballet Competition. Viimane suursaavutus on õpilate jõudmine maailma suurima balletikonkursi YAGP finaali New York`is Ameerika Ühendriikides, mis leidis aset 2017 märtsis ning kus saavutati III koht.