ESTONIAS ESIETENDUS BALLETT MEDEA

13. märtsil 2014 toimus Rahvusooper Estonias balleti Medea maailmaesietendus. Ballett jutustab kaasaegse loo tuntud Medea müüdist.

Koreograaf-lavastaja Gianluca Schiavoni: „Medea, sensuaalne ja võimukas Kolchise printsess ning armukunstis osav nõid, hülgab oma maa ja perekonna armastuse pärast kauni ja tugeva Iasoni vastu. Meest huvitab lisaks Medea armastusele ka kuldvillaku ehk võimu sümboli omandamine. Kinkides mehele kuldvillaku, võidabki Medea Iasoni südame. Peagi sünnib neile kaks last. Kui Medea saab aga teada, et Iason armastab Korintose kuninga tütart Glauket, otsustab ta kättemaksuks tappa nii Glauke kui ka oma lapsed.“

Etenduses teevad kaasa Tallinna Balletikooli nooremate klasside õpilased: Uljana Žuravljova, Chrissy Ly Peedu, Melani Mõtlik, Anna Veronika Terehhova ja Albert Smirnov.

Heili Einasto, Postimees, 17.03.2014: "Enim jäi meelde teine ohver – Medeia ja Iasoni tütar, keda tantsib Tallinna Balletikooli õpilane Uljana Žuravljova. Tema lühikeses, ereda komeedina sähvatanud soolos väljendus eredalt lapse vastuhakk uuele «emale» Glaukele, valu pere lagunemise ja maailma ülekohtu pärast. Esitaja oli noor, kuid valu vana; veetlev vorm teisenes ahastavaks karjatuseks."
URL: http://www.postimees.ee/print/2730016/naise-saatus-tapja-voi-ohver

Uljana Žuravljova balletis 'Medea'Uljana Žuravljova balletis 'Medea'