Kuldmedal MARITA WEINRANKILE Prantsusmaalt

Tallinna Balletikooli õpilane Marita Weinrank võitis 3. novembril mainekal Grasse'i balletivõistlusel Prantsusmaal kuldmedali.
Grasse balletikonkurssi korraldatakse Prantsusmaal alates 1988. aastast ja sellel aastal toimus konkurss 26. korda. Sinna pääsemiseks pidi Marita Weinrank läbima kõigepealt Põhjamaade eelvooru.

Legendaarne tantsija ja tantsupedagoog Tiiu Randviir kommenteeris toimunut: "See on Tallinna Balletikoolile suureks auks ja tema õpilastele suureks stiimuliks, kui üks meie kooli õpilastest saab kuldmedali konkursil, kus osaleb maailma balletikoolide paremik. Kuldmedaleid ei jagata iga päev. Meil on ennegi hästi läinud, kuid praegune saavutus on Marita Weinranki väga suure töö ja ande teene - õpetajatöö on vilja kandnud. Oleme saanud suure tunnustuse osaliseks."

Marita Weinrank õpib Tallinna Balletikoolis Kaie Kõrbi erialaklassis kuuendat aastat. Balletivõistlusel esitas ta kaks klassikalist numbrit ja ühe kaasaegse - katkendi Tallinna Balletikooli vilistlase ja praeguse San Francisco Balleti esitantsija Tiit Helimetsa etendusest Aeg.

Marita Weinrank alustas konkursiks ettevalmistamisega eelmise aasta oktoobris, moderntantsu hakkas aga õppima tänavu septembris. Võit tuli talle täieliku üllatusena. "Pärast kooli lõpetamist sooviksin Eestis olla ja tantsida rahvusooperis Estonia, see oleks mu unistus, aga edasi vaatame, kuidas läheb," rääkis ta tulevikuplaanidest.

Foto: Jonas Kåge