Film "Ühe unistuse maja" kinos Artis

29. septembril 2016 esilinastus kinos Artis film Tallinna Balletikoolist "Ühe unistuse maja". Filmi plaanipärased seansid kinos Artis toimuvad ajavahemikul 30. september–13. oktoober. Üks linastus on Tartu Elektriteatris 4. oktoobril 2016.

Tallinna Balletikoolil on 2016. aasta juubeliaasta - koolil täitub 70. tegevusaasta. Meie kool on olnud paljude tantsijate, koreograafide, ballettmeistrite tee alguseks juba 1946. aastast. Filmis põimub kokku kollektiivportree, andmaks edasi tantsija elu läbi erinevate põlvkondade silmade. Alles oma unistuse lugu alustavate värskelt vastuvõetud õpilaste teed ristuvad lõpueksamiteks valmistuvate noorte tantsijatega. Neid jälgib plejaad kunagisi balletistaare, kes tänases päevas vastutavad inimsaatuste eest majas, kust kord nendegi teekond alguse sai.

Filmi režissööriks on Ruti Murusalu, stsenarist Len Murusalu ning operaator ja produtsent Erik Norkroos. Režissöörist: Ruti Murusalu on kauaaegne ETV töötaja ning paljude telesaadete (tansusaated ja -lavastused, portreesaated tantsijatest) ja ülekannete režissöör ning produtsent. Ennekõike on ta spetsialiseerunud tantsude jäädvustamisele. "Ühe unistuse maja" on Ruti Murusalu viies film, eelnevalt on tema poolt valminud „Kirjad islandilt“ (2015), „Ballettmeister“ (2014), „Sinine kõrb“ (2012), „Sündinud tantsule. Kai Leete“ (2010).