Mälestame õpetaja Ljudmilla Gradovat

Tallinna Balletikool mälestab kauaaegset, unustamatut, alati südamlikku ja lugupeetud õpetajat Ljudmilla Gradovat, kes lahkus meie hulgast 4. märtsil 2017 raske haiguse tagajärjel.
Avaldame sügavat kaastunnet omastele.

2017. aasta märtsis oleks õpetaja Ljudmilla Gradoval täitunud kaheksakümnes eluaasta. Selleks puhuks ilmub tema kirjutatud muusikaline novell „Toni ja Stradivari” autori pere, sõprade, kolleegide ja õpilaste toel 300 eksemplaris ning oli mõeldud kingituseks juubilarile.
Kõik, kes soovivad meie armast õpetaja Ljudmillat tänada tema töö eest, võivad teha ülekande Ljudmilla Gradova arveldusarvele EE382200001106414780. Selgitusse märkige oma nimi ja sõna „Raamat”.

Toni ja Stradivari - Novell muusikast, sõprusest ja armastusest
Fantastiline ajalooretk, tõeline sõprus, esimene armastus ja kõike hävitav kadedus – need on Ljudmilla Gradova novelli „Toni ja Stradivari” teemad. Muinasjutuline lugu algab sellest, et tüdruk Lesja pöördub ravimatut haigust põdevat sõpra Tonit aidata tahtes nõid Matilda poole. Raamatu peategelasi ootavad imelised seiklused, keerukad proovilepanekud ja ohtlikud olukorrad, kuid novelli keskmes on siiski muusika. Lugeja saab piiluda keelpillimeistri Antonio Stradivari töökotta, osaleda viiuldaja Nicolo Paganini meistriklassis ning külastada teatrit Politeama Genovese.