Emakeelepäeva tähistamine 14. märtsil

Emakeelepäev on riiklik tähtpäev, mida tähistatakse luuletaja Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäeval, 14. märtsil.

Tänasel emakeelepäeva üritusel esines meile Helen Värno, kes rääkis eesti keele tundesõnadest, omatehtud luuletusi eesti keelest ja meelest lugesid 6. klassi õpilased ning külalisesinejaks oli kutsutud muusik ja õpetaja Ian Karell.

Ian Karell on Eesti juurtega laulja ja laulusõnade kirjutaja, kes on üles kasvanud Pittsburgh'is, Ameerika Ühendriikides ning viimased 8 aastat elanud Eestis. Ian töötab õpetajana Eesti Rahvusvahelises Koolis ja õpetab seal inglise keelt ning kunstiõpetust. Ian rääkis meile oma kogemusest eesti keele õppimisel ning sellest, millisena talle Eestimaa ja eesti keel tunduvad. Iani arvates on eesti keel nunnu ja luuleline ning ta soovib väga eesti keelt õppida ja rääkida.
Emakeelepäeva ürituse lõpetasime meeskondliku võistlusega eesti keele väljendite tundmise kohta. Kas teate, mida tähendab "süda on keele peal", või mida "keel on püsti"? - Meie nüüd teame!

Aitäh esinejatele ja meie emakeele õpetajatele Annika Heinsalule ja Malle Veisserikule meeldejääva emakeelepäeva korraldamise eest!