Tiiu Randviir 80

10. märtsil tähistas oma 80. sünnipäeva nii meie kooli kui kogu tantsumaailma jaoks legendaarne õpetaja Tiiu Randviir. Tänu talle on meil sellised tantsijad nagu Kaie Kõrb, Age Oks, Maria Seletskaja, Galina Rohumaa ja nüüd ka Ketlin Oja.

Eesti Rahvusballett tähistas Tiiu Randviiru 80. sünnipäeva „Luikede järve“ etendusega. Peaosas, Odette/Ottilie kaksikrollis astus esmakordselt üles Tiiu Randviiru õpilane ja meie vilistlane Ketlin Oja.

Juubilar Tiiu Randviir lõpetas aastal 1955 Tallinna Koreograafiakooli (praegune Tallinna Balletikooli) ja aastal 1968 Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri. Estonias tantsis ta aastatel 1956-1980, astudes juba 18-aastasena lavale „Luikede järves“ Odette/Ottiliena. Tema rollide hulgas olid näiteks ka Aurora (“Uinuv kaunitar”), Kleopatra (“Antonius ja Kleopatra”), Imeilus Tsaaritar (“Küürselg Sälg) jpt.

Palju-palju õnne meie imeline, Tiiu Randviir!