Tallinn International Ballet Competition 2018

21.-26. märtsini toimus kolmandat korda rahvusvaheline balletikonkurss Tallinn International Ballet Competition.

Balletikonkursi žüriisse kuulusid Alexander Vetrov (Suur Teater, Venemaa), Oliver Matz (Zürichi Tantsuakadeemia, Šveits), Sergey Neykshin (Läti Rahvusballett, Läti) , Marek Rozycki (Berliini Riiklik Balletikool, Saksamaa) , Jae Keun Park (Souli Ballett, Lõuna-Korea), Alexei Moskalenko (Youth America Grand Prix, USA) ning žürii esimees ja Tallinna Balletikooli direktor Kaie Kõrb.

Tallinna Balletikoolist oli konkursil osalejaid 11, kellest jõudis finaali 7 õpilast: A-grupis Anete Obolenski ja Loora Mulenok ning B-grupis Maarja Praks, Melani Mõtlik, Chrissy Ly Peedu, Marianna Odinets ja Anastasiia Sosimova.

Esmaspäeval, 26. märtsil toimunud galakontserdil ja lõpustseremoonial Rahvusooperis Estonia, kuulutati välja võitjad. A-grupis võitis 1. koha meie kooli 8. klassi õpilane Loora Mulenok (erialaõpetaja Kaja Kreitzberg) ja 3. koha 7. klassi õpilane Anete Obolenski (erialaõpetaja Marina Volkova).

Palju õnne kõikidele osalejatele, võitjatele ja õpetajatele!