OSKUSTE ÖÖ

Neljapäeval, 8. novembril toimub Euroopa kutseoskuste nädala raames Eestis suur kutsekoolideülene Oskuste ÖÖ. Kutsekoolides üle Eesti on sel päeval avatud mitmed põnevad töötoad ning toimub palju oskustega seotud tegevusi.
Sündmuste info: http://www.kutseharidus.ee/.

Tallinna Balletikooli programm:

8. novembril kl 9:30 "Oskuste öö" avamisüritus ja balletikooli õpilaste esinemine Haridus- ja Teadusministeeriumis (Suur-Ameerika 1, Tallinn)

8. novembril kl 19:00 "Balletiõhtu. Eesti ballett 100" Rahvusooperis Estonia (Estonia pst 4). Ettekandele tulevad Tallinna Balletikooli vilistlaste Tiit Helimetsa, Eve Mutso ja Jevgeni Gribi lühiballetid.
Lõng
Idee ja koreograafia: Tiit Helimets
Muusika: Sven Grünberg
Kunstnik: Dores André (Hispaania)
Oma lühiballetis tõmbab koreograaf paralleele inimese elutee ja lõnga vahele.
Tiit Helimets: „Olen terve elu huvitunud inimpsühholoogiast ja inimese arengust sünnist surmani. Minu ballett tegeleb just sellega ning loodan, et vaataja leiab nii paralleele oma eluga kui ka avastab midagi uut.“
Kaja
Koreograaf-lavastaja: Eve Mutso
Muusika: Kristjan Kõrver, Giles Lamb (Suurbritannia)
Valguskunstnik: Matthew Strachan (Suurbritannia)
Kostüümikunstnik: Mary Mullen (Suurbritannia)
„Kaja“ on Eve Mutso uus tantsulavastus, mille ta on loonud Eesti Rahvusballeti tantsijatele.
„Mind on alati köitnud see, kui ma näen inimesi tegemas midagi koos. Kuidas otsitakse midagi ühist, ühendavat, samas mitte silmist lastes oma soove ja veendumusi, tehes seda isiklikku vabadust säilitades. Kuigi kuskilt tuleb alati alustada, siis ei ole see kunagi päris algusest, puhtalt lehelt. See, mida me oleme kunagi teinud ja mida on teinud teised, ilmub kajana meie ümber ja meie vahele aina uuesti ja uuesti.“– Eve Mutso
Valgus aknas
Koreograaf-lavastaja: Jevgeni Grib
Muusika: Artur Lemba, Lepo Sumera, Sasha Pushkin
Kunstnikud: Jevgeni Grib, Olga Grib
Valguskunstnik: Ritšard Bukin
Ühes suures majas on palju kortereid. Eemalt vaadates tunduvad kõik aknad sarnased, kuid lähemalt vaadates avastame, et iga akna taga käib elu. On armastust, üksindust, rõõmsaid ja kurbi hetki, lootust ja lootusetust – tuli igas aknas põleb erinevalt. Elus võib olla probleeme, mis esmapilgul tunduvad lahendamatud, kuid igast olukorrast on pääsetee. Mõnikord tuleb aknas vaid tuli süüdata.

Lisainfo: http://www.opera.ee/lavastus/balletiohtu-eesti-ballett-100/

Olete oodatud vaatama Tallinna Balletikooli praeguste ja endiste õpilaste oskusi!