Tallinna Balletikoolis toimub õppetöö esmaspäevast reedeni. Õppetööst vabad päevad on laupäev ja pühapäev, kuid õpilaste kontsertesinemised ja osavõtt teatrietendustest võib toimuda ka nädalavahetusel.

Õpilaste koolipäev algab kell 8.45 (Estonias 8.30). Erialaained ja eriala toetavad valikained on integreeritud tunniplaani koos üldhariduse õppeainetega. Peale tunde toimuvad koolis ja Rahvusooper Estonias praktikaproovid. Vastavalt mängukavale osaletakse Estonia balletietendustes.

Tallinna Balletikooli koolimaja (Toom-Kooli 11) on avatud õppetöö päevadel kell 7.45 kuni 18.00 või kuni praktikaproovide lõpuni. Rahvusooper Estonia on avatud 8.00 kuni 23.00. Õpilaskodu on avatud õppetöö päevadel alates 15.00 kuni järgmise hommiku 9.00-ni, pühapäeviti alates kl 15.00. Sõltuvalt lavapraktika töögraafikust on õpilaskodu avatud ka nädalavahetustel. Kooli raamatukogu (sissepääs kantseleist) saab külastada esmaspäevast reedeni kl 10.00-16.00.