tervisekontroll

OÜ Innomedica terviseuuring

Alates aprillist 2014 teostab OÜ Innomedica koostöös OÜga Spordiarstid noorte spordimeditsiinilisi terviseuuringuid ennetusprojekti “Noorsportlaste tervisekontroll spordiga seotud terviseriskide ennetamiseks“ raames.
Noorsportlaste tervisekontrolli sihtgruppi kuuluvad 9-19 aastased noored, kelle treeningtundide kestus nädalas on 6 või enam tundi (1 treeningtund = 60 minutit). Treeningtundide hulka ei arvestata kooli kehalise kasvatuse tunde.
Baas- ja täiendavad uuringud (meditsiinilistel näidustustel) on kindlustatud noorsportlastele tasuta. Tasuda tuleb ainult visiiditasu 5.-. Registreerimine telefonil: (+372) 610 9434.
Täiendav informatsioon: http://innomedica.ee/teenused-2/noorsportlaste-tervisekontroll/
Asukoht:
Sõjakooli tn. 10, Tere Tennisekeskus, Tallinn
Kontakt:
E-post: info@innomedica.ee
Tel: 610 9434
Faks: 610 9435
Avatud: E–R 09:00–17:00

Spordimeditsiini SA tervisekontroll

Spordimeditsiiniline terviseuuring annab ülevaate nooruki tervislikust seisundist. Peamisteks eesmärkideks on vastunäidustuste ja osaliste piirangute väljaselgitamine ning terviseriskide kindlakstegemine, mis võivad edaspidi olla põhjuseks vigastuste ja haiguste tekkele. Uuringud, mille eesmärk on ainult kehalise võimekuse hindamine ning andmete kogumine treeningute planeerimiseks, ei kuulu Eesti Haigekassa poolt rahastatud uuringute hulka. Tervisekontroll on suunatud 9-19 aastastele noortele, terviseuuringu maht ja sagedus on määratud vastavalt treeningtundide arvule ühes nädalas:
- 6 - 8 treeningtundi nädalas – terviseuuringu kompleks C (igal 2. aastal)
- Rohkem kui 8 treeningtundi nädalas – terviseuuringu kompleks A või B (1 kord aastas)
Kompleks A – eriarsti esmane vastuvõtt (sh küsimustik, füüsikaline uuring, terviseuuringu kokkuvõte, tõendi väljastamine), puhkeoleku EKG, EKG koormustest (veloergomeetril või koormusrajal) spirograafia, vere analüüs.
Kompleks B – eriarsti esmane vastuvõtt (sh küsimustik, füüsikaline uuring,
terviseuuringu kokkuvõte, tõendi väljastamine), puhkeoleku EKG, EKG koormustest (veloergomeetril või koormusrajal) hapnikutarbimise kompleksuuring, spirograafia, vere analüüs.
Kompleks C – eriarsti esmane vastuvõtt (sh küsimustik, füüsikaline uuring,
terviseuuringu kokkuvõte, tõendi väljastamine), puhkeoleku EKG, spirograafia, vere analüüs.
Asukoht:
Tondi 88 (Audentese erakooli III korrus), Tallinn