« Tagasi

Näitus "Pas de 11: Rännak varvaskingadel" kooli 59. lennu lõpetajatest

18.-20. juuni saab Põhjala Tehases toimuma näitus-rännak "Pas de 11: Rännak varvaskingadel". Ilmselt annab näituse nimi juba vihje, et tegemist on balletiga seotud projektiga - täpsemalt unistuste- ja balletiteemalise näitusega, kus peaosalisteks on Tallinna Balletikooli enda säravad 59. lennu abituriendid.

Näitus-rännaku "Pas de 11: Rännak varvaskingadel" idee on tuua ballett lavalaudadelt inimeste sekka ning tänu sellele inspireerida igas vanuses inimesi oma unistusi täitma. 

Näitusel käiakse läbi praegusel viimasel lennul õppivate baleriinide senine rada, mille osad jaotuvad järgmiselt: unistused, töö treeningsaalis, töö laval ehk tulemus & tulevik.

Kogu see teekond jõuab vaatajateni installatsioonide, valgus-, heli-, foto- ja filmikunsti kaudu. Visuaalse elamuse saavutamiseks on kaasatud üle 20-ne noore Eesti loovinimese, kes veel omandavad teadmisi või on hiljuti lõpetanud oma koolitee kunsti valdkonnas. Meie projekt loob erakordse võimaluse noortele kunstnikele luua ühekoos kunsti koostöös erinevate loomeinimestega ning areneda seeläbi nii loomingulisel kui ka professionaalsel tasandil.