« Tagasi

Kultuurkapitali elutööpreemia pälvis Tiiu Randviir

Näitekunsti valdkonna elutööpreemia pälvis Tallinna Balletikooli kauaaegne õpetaja Tiiu Randviir pikaajalise ja pühendunud lavategevuse ja pedagoogilse töö eest nii Eestis ja välismaal.

"Tiiu Randviiru mitmekülgsed rollid on jätnud sügava jälje Eesti balletikunsti ajalukku ja publiku mällu - kõrgetasemelised ja nüansirohked rollid klassikalistes ballettides nagu "Luikede järve" Odette-Otiliena, sügavalt psühholoogilised osatäitmised "Medeia" ja "Kleopatra" nimiosades, humoorikas võtmes Kuradikene balletis "Maailma loomine" ... - nimekiri on pikk ja väärikas. Tema panus Eesti balleti professionaalsesse arendusse avaldab muljet. Tema pedagoogiline tegevus nii Eestis kui mujal, on võimaldanud balletitantsijate pealekasvu ja kasvatanud rahvusooperi lavale terve plejaadi priimabaleriine Kaie Kõrbist ja Age Oksast kuni noorukese Ketlin Ojani", märkis kultuuriminister Indrek Saar .

Palju õnne säravale priimabaleriinile ja Eesti balleti järjepidevuse hoidjale Tiiu Randviirule väärilise tunnustuse eest!

Auhinna üleandmine